E-Posta :
Şifre :
1.000.000 Dolar Harcanarak Yapılan Art-Deko Esintili İç Mekan Tasarımı | 3D Eğitim
3D BLOG /1.000.000 Dolar Harcanarak Yapılan Art-Deko Esintili İç Mekan Tasarımı

1.000.000 Dolar Harcanarak Yapılan Art-Deko Esintili İç Mekan Tasarımı

Yayınlanma Tarihi : 09.03.2015 Editör
Ceren Ertürk

International Property Awards ve SBID Uluslararası tasarım Ödülleri birincisi olan bu iç mekan Ukrayna’lı tasarım studyosu olan Dreamdesigns tarafından yapıldı.Evin mekansal anlamda büyüklüğü yaklaşık 700 metrekare olmakla beraber maliyetini duymasanız daha iyi diyebilirim..Toplamda 1 milyon euro’ya malolan tasarım art-deko esintili sanat dokunuşlarını barındırıyor.Mimar Elena Dobrovolska mekanların kurgulanmasında teknolojiyi ve alternatif malzeme seçeneklerini sonuna kadar kullanmış.


Toplamda dört kattan oluşan evin mekansal kurgusunda kullanıcıların rolü oldukça fazla olmuş.Mimarın keyifle çalıştığını da söylemeden edemeyeceğim.

Şimdi gelelim eleştiri ve analiz notları ile kritiklere..

Tavana gerçekten bayıldım.Böyle bir motif ne gördüm ne de duydum değerli dostlar..Bunu yapabilecek alçıpancı usta bulmak ta pek kolay olacağını sanmıyorum..

Duvarlardaki yeşil duvarlar yani peyzaj öğeleri enteresan bir fikir olmakla beraber sanki bakım konusunda biraz sıkıntılar yaşatacak gibi gözüküyor.

Koltukların renkleri ve kumaş seçimi ise harika!

Bahçe ile bütünleşik yemek bölümü , kullanılan masanın ahşap tonları ve şömine olayı da gerçekten birbirini tamamlayıcı üç unsur olarak karşımıza çıkıyor.

Yatak odasındaki tavan uygulaması pek yabancı olmadığım geometrik formların kesişmesi sonucu oluşan bir ürün.Kullanılan aydınlatma elemanı da tavan ile uyumlu ve mekanı yeterince aydınlatacak güce sahip.

Bu noktada yatak odası ile ilgili bir eleştiri yapmak istiyorum.Bu tablolar gerçekten olmamış !.Daha pastel tonlarında daha soyut tek ve dikdörtgen bir tablo seçilebilirdi.Böylelikle mekana duvarlar ile verilmek istenen country tarzdan da modern bir üslupla çıkılmışta olurdu.

Giyinme odası ve kitaplık kısmına da sanırım baktınız..İnanılmaz büyüklükte olan bu mekanlar bizde tek bir dairenin tamamı için ayrılabilecek kadar büyük..Jakuzinin olduğu bölümdeki kitapların ve dolapların olayını tam anlamadım desem yeridir.Ama bu absrtlüğü aynalı dolaplar ve zemin ile duvarda kullanılan son derece etkileyici görünümdeki mermerler kapatıyor..Yorumlar

Yorum Ekle
Başlık
Yorumunuz
Güvenlik Kodu This Is CAPTCHA Image
   
 
* Yorumlar Onaylanınca yayınlanmaktadır. İlginize Teşekkür ederiz.


 
Tüm Hakları Saklıdır Copyright 2008-2012